„Angliškas detektyvas“

„Angliškas detektyvas“

R. Cicėno muzikinė komedija „Angliškas detektyvas“

režisierius – Ramūnas Cicėnas
pjesės autorius – Ramūnas Cicėnas
kostiumų dailininkė – Goda Pele
scenografė – Vita Eidimtaitė
dainų tekstų autorė – Rimantė Valiukaitė
šviesų operatorius – Maksimas Semionovas
akomponuoja Deimantė Ponelytė

trukmė – 90 min.

Vaidina:
Šerlokas Adleris – Justas Vanagas
Benas Watsonas – Aidas Barkauskas
Siuzana Henkins – Severina Špakovska
Tarnaitė Andžela – Indrė Jaraitė / Paulina Simutytė
Ronaldas Henkinsas – Zigmantas V. Baranauskas
Tomas Henkinsas – Paulius Valaskevičius
Čarlzas Henkinsas – Arturas Varnas
Marlena, Tomo žmona – Žaneta Jablonskytė / Laura Rakauskaitė
Guvernantė Anna – Sima Tarvydaitė

„Vatsonai, sveikinu, mums pasitaikė tirti amžiaus nužudymo bylą. Paskubėkim, iki vidurnakčio liko tik dvylika minučių, o džentelmenai juk niekada nevėluoja!“

Spektaklis prikelia Lietuvos teatro scenoje primirštą žanrą – detektyvą. Pagrindiniai R. Cicėno pjesės veikėjai – genialusis seklys Šerlokas ir jo padėjėjas Vatsonas, kuriems atiteko amžiaus nužudymo byla: per 50 metų gimtadienio šventę savo rūmuose rastas negyvas seras Čarlzas Henkinsas. Anglų aristokratas mirė itin keistomis aplinkybėmis.
Į turtuolio namus tą dieną susirinko visa šeima. Už lango griaudint, prie stalo sakomi tostai, įteikinėjamos dovanos. Staiga į namą trenkia žaibas ir dingsta elektra. Šviesai atsiradus, visi pamato – jubiliatas negyvas.
Į žmogžudystės tyrimą, kuriam vadovauja garsiausias Anglijos miestelio detektyvas, neišvengiamai įsitraukia ir publika. Per visą mįslingą istoriją išlaikomas aristokratams būdingas geras tonas, patosas. Vis dėlto po kilmingomis manieromis slepiasi intrigos – kiekvienas įtariamasis turi savų paslapčių. Spektaklis žiūrovus skatins ir pagalvoti, ir juoktis iš pačios situacijos bei absurdo. Dominuoja juoda ir balta spalvos, tarsi būtų nespalvotos fotografijos iš praeities, tačiau kartu jos sukuria žvilgaus stiliaus įspūdį.

„Tai – muzikinė komedija, tačiau čia svarbios pavydo, keršto, gobšumo, melo temos, žinoma, su gera ironijos doze“, – sako režisierius R. Cicėnas.