Ji – įsimylėjėlė kaimietė Lina, persekiojanti savo svajonių jaunikį nuotykių spektaklyje šeimai „Emilis iš Lionebergos“. Užsivilkusi nepadoriai trumpą sijonuką, ryškiai išsidažiusi lūpas, ji jau tampa svetur laimės ieškančia kokete Čikita Banana migrantų odisėjoje „Vertėjas“. Tačiau tragikomedijoje „Kai žmonės vaidino Dievą!..“ jai atitenka drąsiosios žydų gelbėtojos Mipės dalia. Tik ar įsivaizduojate šią dailią, liesą, švelnių veido bruožų merginą sunkaus ir didelio sutvėrimo kailyje? Ji iš tikro gali būti net ir griežta meška su karininkės uniforma! Tai liudija miško pasaka „Strakaliukas ir Makaliukas“.
Renata Kutinaitė sukūrė skirtingų vaidmenų VKT spektakliuose ir vaikams, ir suaugusiesiems. Kiekvienas jos personažas – vis kitoks, nepanašus į ankstesnius, kiekvienas – lengvai įsimenamas ir tikras. Galbūt dėl to, kad viena didžiausių Renatos vertybių darbe ir gyvenime – nuoširdumas. O jį lydi Noras. Aktorė atskleidžia: tai tas vidinis įkvėpėjas, kuris gyvenime skatina daryti tai, ką Nori.

Gimtasis miestas: Joniškis

Gimimo data: 1982 03 18

Mokslai: 2001-2005 m. vaiybos bakalauras LMTA, kurso vadovai – Vytautas Čibiras, Gintaras Liutkevičius, Cezaris Graužinis; 2005-2007 m. vaidybos magistras LMTA, kurso vadovai – Cezaris Graužinis, Jonas Vaitkus.

Darbai su VKT:

2011 m. K. Kubilinsko „Strakaliukas ir Makaliukas”, rež. R. Boravskis; Meška
2011 m. B. Majeski „Kalėdinės atostogos Havajuose arba gelbėkime Kalėdas kartu”, rež. A. Gian; laiškininkas Viblis, Elfė Čiaudutė
2011 m. Pagal F. Goodrich, A. Hacketto ir V. Kesselmano pjesę „Anos Frank dienoraštis” spektaklis „Kai žmonės vaidino Dievą”, rež. A. Gian ir M. Mačiulis; Mipė
2013 m. L. Vincė „Vertėjas” rež. A. Gian ir M. Mačiulis; Čikita Banana, Nataša
2014 m. A. Lindgren „Emilis iš Lionebergos”, rež. R. Kudzmanaitė; Lina
2016 m. O. Preussler „Plėšikas Hocenplocas”, rež. E. Jaras; Varlė, Fėja Amarilė
2016 m. „Karalius nuogas“ pagal J. Švarco pjesę, rež. E. Jaras; Freilina.