Tikslas yra ne būti geresniam už kitą, bet būti geresniam už ankstesnį save. Ši Dalai Lamos XIV mintis Martą Lipčienę įkvepia labiausiai. Gyvenimišką išmintį aktorė pasitelkia ir darbe. Anot jos, teatras – tai visų pirma erdvė žmogui, kalbėjimas apie žmogų: „Manau, kad kuriant vaidmenį nereikia stengtis perpasakoti istorijos, nes ji savaime įvyksta scenoje, žiūrovas viską skaito ir tarp eilučių. Todėl svarbiausia – perduoti emociją, sujungti savo patirtį su ta įsivaizduojamąja personažo patirtimi ir išgyvenimais. Galbūt jie taps artimi ir publikai“.

Martai svarbi emocija ir užkulisiuose. Ten kiekvienas profesijos giminaitis – aktorius, režisierius, apšvietėjas, grimeris – atsiskleidžia kaip savaip juokingas ir įdomus personažas su savo ryškiausiomis savybėmis. Taip nyksta ribos tarp teatro scenoje ir teatro už jos ribų. O kiekvienas vaidmuo Martai – savaip brangus. Bet vienas ypatingesnių spektaklių aktorei yra E. Jaro „Karalius nuogas“, kur ji vaidina pragmatiškąją, griežtąją freiliną. M. Lipčienė džiaugiasi ir turėdama galimybę vaidinti vaikams. Šilčiausias emocijas jai sukelia R. Kudzmanaitės komedija apie patrakėlį Emilį iš Lionebergos. Juk viena mylimiausių Martos rašytojų – A. Lindgren.

Gimtasis miestas: Vilnius
Gimimo data: 1984 03 15
Mokslai: 2010 m. įgyta aktorės specialybė (bakalauras) Vilniaus kolegijoje, Menų fakultete, kurso vadovė – Ramunė Kudzmanaitė.

Vaidmenys Vilniaus kameriniame teatre:

2019 Fibi – Čarlzas Mori, Veneros įkaitai, režisierius Raimundas Banionis.

2018 fėja Amarilė, varlė – pagal Otfried Preussler apysaką, Plėšikas Hocenplocas, režisierius Evaldas Jaras.

2017 mirtis – Marta Gusniowska, Po grybuku, režisierius Jacek Malinowski (Lenkija).

2017 Margo Frank – pg F. Goodrich, A. Hackett ir W. Kesselman pjesę “Anos Frank dienoraštis”, tragikomedija Kai žmonės vaidino Dievą…!, režisieriai Alicia Gian, Marius Mačiulis.

2015 freilina – Jevgenijus Švarcas, Karalius Nuogas, režisierius Evaldas Jaras.

2015 papūga – Hans Christian Andersen, Princesė ant žirnio arba laimė ir triufeliai, režisierius Vidas Fijalkauskas.

2014 Laura Pūkytė, nėščia moteris – Laima Vincė, Vertėjas, režisieriai Alicia Gian, Marius Mačiulis.

2014 Lina, Trinkelė – Astrid Lindgren, Emilis iš Lionebergos, režisierė Ramunė Kudzmanaitė.

2012 klaunė – Adam R. Burnett, Meilė be akcento, režisierė Alicia Gian.

2011 mergiotė – Ignas Šeinius,miuziklas Kuprelis, režisierius Raimundas Banionis, kompozitorius Jonas Sakalauskas.