JIJIS | ONY

Kviečiame pamatyti Lenkijos - Lietuvos projektą, spektaklį šeimai JIJIS | ONY
Prieš renginį bus organizuota 3D nuotraukų paroda, galėsite sudalyvauti edukacinėse dirbtuvėlėse bei Lenkijos-Lietuvos menininkų susitikime.
Projektas finansuojamas Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministro lėšomis.
Visi šio projekto renginiai nemokami.
Registruotis į renginį galite paspaudę nuorodą "Bilietai"
Nuo 10 m.

APIE PROJEKTĄ
Balstogėje ir Vilniuje tuo pačiu metu vyksta intensyvūs spektaklio „JiJis” kūrybiniai pasiruošimo darbai. Didžiulis iššūkis pastatyti spektaklį, kuriame susivienija dviejų kaimyninių šalių menininkai. "JiJis" režisuoja Agnė Sunklodaitė ir Jacek Malinowski (PL).

JIJIS | ONY
„Jijis” – spektaklis pagal populiarios lenkų dramaturgės Martos Gusniowskos pjesę „Ony“. Dramaturgė kuria šiltus, linksmus tekstus, kuriuose viskas tarsi apversta aukštyn kojomis, tad „JiJis“ taps maloniu netikėtumu. Poetiškame, lyriniame, su humoru parašytame Martos Guśniowskos pasakojime drauge su pagrindiniu veikėju, aštuonmečiu berniuku, pasinersite į neįprastą jo pasaulio suvokimą, leisitės į brandos ir gyvenimo kelionę.
Talentingi režisieriai Agnė Sunklodaitė ir Jacekas Malinowskis (PL) įtrauks į kupiną staigmenų pasakojimą, o spalvingą vizualumo ir garsų atmosferą kurs žinomi Lietuvos menininkai, bendradarbiaujantys su BTL: kompozitorius Antanas Jasenka, scenografė bei kostiumų dailininkė Giedrė Brazytė, multimedijos kūrėjas Mantas Bardauskas.
Atraskite stebinančius nuotykius, mėgaukitės žodžių žaismu, pasinerkite į filosofinius apmąstymus. Tai spektaklis, kuriame atpažinsime ir dalelę savęs.

LENKIJOS IR LIETUVOS BENDRADARBIAVIMAS
BTL nuolat bendradarbiauja su Lietuvos režisieriais, scenografais, kompozitoriais, kurdami spektaklius vaikams (pvz. „Robotas ir Drugelis”, „Kai Matołusz išvyko ieškoti Milžino”) ir suaugusiems (pvz. „Medea, mano simpatija”).
Režisierius, spektaklio sumanytojas Jacek Malinowski teigia:
- Mūsų bendradarbiavimas vystėsi labai gerai, todėl nusprendėme padaryti žingsnį į priekį. Praplėtėme menininkų ratą - bendradarbiaujame su Vilniaus kamerinio teatro aktoriais. Kuriamas dvikalbis interaktyvus spektaklis „JiJis”. Sukurta bendra aiški kalbinė, vizualinė ir muzikinė dermė bus jau greitai pristatyta Lietuvos ir Lenkijos žiūrovams.

DEUS EX MACHINA
Deus Ex Machina reikšmė apibrėžiama, kaip bet koks staigus, nepagrįstas, psichologiškai nemotyvuotas veiksmo posūkis, konflikto išsprendimas dramoje. „Deus Ex Machina” slypi ir lydi visą spektaklio scenarijų. Tai ir lenkų inicijuoto projekto pavadinimas, kuris apima spektaklį „JiJis”, susitikimus su spektaklio kūrėjais, 3D nuotraukų parodą ir edukacinių užsiėmimų ciklą.

Apie projektą galie sužinoti adresu: www.deus-ex-machina.pl

JIJIS | ONY kituose Lietuvos miestuose
Lapkričio 14-15 d. – Kauno valstybinis lėlių teatras.
Lapkričio 16-17 d. – Klaipėdos lėlių teatras ir Klaipėdos dramos teatras.
Lapkričio 25-26 d.– Balstogės lėlių teatras (PL).

ORGANIZATORIUS:
Balstogės lėlių teatras
PARTNERIAI:
Vilniaus kamerinis teatras;
Kauno valstybinis lėlių teatras;
Klaipėdos lėlių teatras;
Lenkijos institutas Vilniuje.

Režisieriai: Agnė Sunklodaitė, Jacek Malinowski (PL).
Scenografė: Giedrė Brazytė.
Muzikos autorius: Antanas Jasenka.
Vaizdo projekcijų autorius: Mantas Bardauskas.
Vaidina: Łucja Grzeszczyk (PL), Žaneta Gudaitienė, Ryszard Doliński (PL), Tadas Gudaitis, Michał Jarmoszuk (PL), Paulius Valaskevičius.
Iš lenkų kalbos vertė: Birutė Jonuškaitė.

SPEKTAKLIO „JIJIS” KŪRĖJAI
Marta Guśniowska (PL) - dramaturgė, kurios kurtos pjesės vaikams yra vienos dažniausiai režisuojamų. Lenkijoje ir užsienyje jau suskaičiuojama 50 pastatymų pagal kūrėjos tekstus. Daugkartinė konkursų ir apdovanojimų laureatė. Apdovanota Lenkijos Bronzos medaliu „Už Nuopelnus Kultūrai – Gloria Artis”.

Agnė Sunklodaitė - režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė. Pjesių, tekstų adaptacijų, eilėraščių autorė, kompozitorė. Pastatė virš 20 spektaklių vaikams ir suaugusiems Lietuvoje ir užsienyje. 1997-2014 metais dirbo Vilniaus keistuolių teatre. Nuo 2014 m. „Labaiteatras” teatro ir meno vadovė.

Jacek Malinowski (PL) - režisierius ir scenaristas, Balstogės teatro akademijos, Lėlių meno katedros profesorius. Nuo 2005 m. aktyvus režisierius, dirbo daugelyje teatrų Lenkijoje ir užsienyje (Vengrija, Slovakija), kur pristatė virš 40 premjerų. Nuo 2012 m. Balstogės lėlių teatro ir meno vadovas.

Giedrė Brazytė - scenografė, grafikė, Vilniaus dailės akademijos absolventė ir dėstytoja. Bendradarbiauja su dramos ir lėlių teatrais Lietuvoje, Slovakijoje, Lenkijoje. Sukūrė virš 40 spektaklių, už tai buvo daugkart apdovanota. Jos darbai buvo įvertinti Fortūnos statulėle Lietuvoje, tris kartus pristatyti Tarptautinėje scenografijos parodoje Prahos kvadrienalė (Praque Quadrennial).

Antanas Jasenka - vienas įdomiausių šiuolaikinės Lietuvos scenos kompozitorių ir garso menininkų. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas. Dirba su Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Latvijos, Graikijos teatrais. Sukūrė virš 80 muzikos kūrinių spektakliams. Bendradarbiauja su garsiais režisieriais iš Lietuvos ir Lenkijos.