Trupė Dramateurs | SOCIALIAI ATSAKINGA PJESĖ

režisierė – Ieva Gintautaitė

vaidina
Neringa Krunglevičiūtė
Donata Motuzaitė
Viktorija Mickutė
Julija Ciurupa
Andrius Jančiauskas
Monika Mališauskaitė
Grytė Ruzgė
Martynas Vaidotas
Justas Vanagas
Gintė Pačkauskaitė
Tomas Vytautas Raskevičius

Trupė „Dramateurs“ – tai atsitiktiniai žmonės, pirmą kartą susitikę 2015 metų rudenį. Nei vienas trupės narių nėra profesionalus aktorius. Tai psichologijos, teisės, žiniasklaidos ir kt. sričių atstovai, vieni atėję žaisti teatro, kiti – pildyti senos svajonės, treti – tiesiog iš smalsumo. Praėjus pusmečiui, 13-os mėgėjų aktorių trupė pristatė debiutinį spektaklį „Socialiai atsakinga pjesė“. Po sėkmingos premjeros Kaune, trupė nusprendė vėl susiburti ir atkurti spektaklį šį kartą jį papildant ir profesionaliais dramos aktoriais, t.y. Neringa Krunglevičiūtė, Justas Vanagas ir Martynas Vaidotas.

„Baigus aktorinio meistriškumo studijas teko palikti savo mylimą trupę ir keliauti naujais gyvenimo vingiais. Nors buvau apsupta teatro, jaučiau praeities ilgesį ir kūrybinį vakuumą. Norėjosi kalbėti, bet nebuvo kaip. Pats likimas lėmė, jog susitikau su šiais talentingais jaunais žmonėmis. Bandžiau juos išmokyti to, ko pati išmokau, ir užkrėsti meile teatrui, kaip mane užkrėtė prieš septynerius metus mano teatro vadovas“, - kodėl sutiko režisuoti spektaklį pasakojo profesionali teatro aktorė Ieva Gintautaitė.

Socialiai atsakinga pjesė“ – tai spektaklis apie mus, XXI amžiaus gyventojus. Pjesės herojai –išsiblaškę, skubantys, nuodėmingi, mylintys, jaučiantys, abejingi. Spektaklyje vaizduojama mūsų kasdienybė ir rūpesčiai, emocijos ir jausmai, didžiausios baimės ir žmogiškos ydos. Scenoje pasirodo vienuoliką skirtingų herojų ir devyni kubai. Minimaliomis raiškos priemonėmis kuriamas spektaklis siekia palikti vietos žiūrovo vaizduotei. „Emocijos ir daro mus žmonėmis. Džiaugiuosi, kad pykstame, nuliūstame, nustembame, pralinksmėjame ar juokiamės, kai būname kartu. Kad jaudinamės ir jaučiame šiokią tokią įtampą, konfliktuojame ir diskutuojame. Visos šitos emocinės spalvos kaip tas mūsų kubas – kai po vieną blaškomas scenoje, beveik nejunti, tik supranti, kad mažojo kubo buvimo vieta svarbi ir turi reikšmę. Tačiau kai sudedi visus devynis į visumą, tada supranti, kad tų „vienišių“ klajonės po sceną visą tą laiką vedė į pilnatvę – į kažko didelio konstrukciją, kuri galima tik stovint briauna į briauną, arba petys petin“, - sako spektaklio aktorė Ieva Dirmaitė. Spektaklis nebruka vientisos istorijos, Tu pats ją susidėliosi. Spektaklis neišryškina pagrindinio veikėjo, Tu pats jį išsirinksi. Galbūt jame nerasi savęs. Bet ar žinai, kas esi? Ar žinai, kas būsi? Ar tavyje pasėtas abejingumas?