Marta Lipčienė

Tikslas yra ne būti geresniam už kitą, bet būti geresniam už ankstesnį save. Ši Dalai Lamos XIV mintis Martą Lipčienę įkvepia labiausiai. Gyvenimišką išmintį aktorė pasitelkia ir darbe. Anot jos, teatras – tai visų pirma erdvė žmogui, kalbėjimas apie žmogų: „Manau, kad kuriant vaidmenį nereikia stengtis perpasakoti istorijos, nes ji savaime įvyksta scenoje, žiūrovas viską skaito ir tarp eilučių. Todėl svarbiausia – perduoti emociją, sujungti savo patirtį su ta įsivaizduojamąja personažo patirtimi ir išgyvenimais. Galbūt jie taps artimi ir publikai“.

Martai svarbi emocija ir užkulisiuose. Ten kiekvienas profesijos giminaitis – aktorius, režisierius, apšvietėjas, grimeris – atsiskleidžia kaip savaip juokingas ir įdomus personažas su savo ryškiausiomis savybėmis. Taip nyksta ribos tarp teatro scenoje ir teatro už jos ribų. O kiekvienas vaidmuo Martai – savaip brangus. Bet vienas ypatingesnių spektaklių aktorei yra E. Jaro „Karalius nuogas“, kur ji vaidina pragmatiškąją, griežtąją freiliną. M. Lipčienė džiaugiasi ir turėdama galimybę vaidinti vaikams. Šilčiausias emocijas jai sukelia R. Kudzmanaitės komedija apie patrakėlį Emilį iš Lionebergos. Juk viena mylimiausių Martos rašytojų – A. Lindgren.

Gimtasis miestas: Vilnius
Gimimo data: 1984 03 15
Mokslai: 2010 m. įgyta aktorės specialybė (bakalauras) Vilniaus kolegijoje, Menų fakultete, kurso vadovė – Ramunė Kudzmanaitė.

Darbai su VKT:

2011 m. Miuziklas „Kuprelis“ (I. Šeinius), rež. R. Banionis; Mergiotė

2012 m. A. R. Burnett „Meilė be akcento“, rež. A. Gian; Klounė

2014 m. A. Lindgren „Emilis iš Lionebergos“, rež. R. Kudzmanaitė; Lina, Trinkelė

2014 m. L. Vincė „Vertėjas“, rež. A. Gian ir M. Mačiulis; Laura Pūkytė, nėščia moteris

2015 m. „Princesė ant žirnio, arba laimė ir triufeliai“ pagal H. Ch. Anderseno pasaką, rež. V. Fijalkauskas; Papūga

2015 m. „Karalius nuogas“ pagal J. Švarco pjesę, rež. E. Jaras; Freilina.