nuotykių spektaklis „Emilis iš Lionebergos“ | šventinis spektaklis

Kviečiame šeimas didžiųjų metų švenčių laukti patrakėliškai linksmai su Astridos Lindgren veikėju Emiliu iš Lionebergos! Šis mažasis neklaužada visuomet kažkur įkliūva. Tik nusisuk ar atsipūsk, ir, štai, žiūrėk, Emilis jau iškrėtė pokštą ar pateko į bėdą. Tačiau sniego apdengtam Lionebergos miesteliui ruošiantis Šv. Kalėdoms, nutiks dar ir kai kas netikėta... Gruodžio 10 ir 17 d. svarbių įvykių žadame ir po spektaklio. Į Vilniaus kamerinį teatrą pas žiūrovus planuoja užsukti pats Kalėdų senelis!

nuotykių spektaklis pagal švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren knygą „Emilis iš Lionebergos".

režisierė ir inscenizacijos autorė – Ramunė Kudzmanaitė
scenografė – Agnė Kupšytė
kostiumų dailininkė – Indrė Budreckytė
garso režisierė – Deimantė Ponelytė
šviesų režisierius – Maksimas Semionovas

trukmė - 70 min.

vaidina
Tada Gudaitis
Žana Jablonskytė
Renata Kutinaitė
Alina Leščinskienė
Marta Lipčienė
Vaiva Markelytė
Marius Mačiulis
Ridas Jasiulionis
Sima Tarvydaitė
Paulius Valaskevičius

Emilis – mažasis neklaužada, linksmas ir žingeidus, idėjų nestingantis vaikis. Jį pažįsta visi Lionebergos gyventojai. Šis mažasis miestelio gyventojas kai kada - toks ramus, kad gali pagalvoti, kad tai angelėlis. Bet taip tik atrodo... Berniukas visuomet kažkur įkliūva. Tik nusisuk ar atsipūsk, ir štai, žiūrėk, Emilis jau iškrėtė pokštą ar pateko į bėdą.
Garsios švedų rašytojos A. Lindgren romano inscenizacija iš šiuolaikinių spektaklių vaikams išsiskiria glaudžiu santykiu su tikrove: atskleidžia mažųjų mąstymą, problemas, pastangas pritapti suaugusiųjų pasaulyje, didelę drąsą ir savarankiškumą, kai auklėjimas ir gyvenimiška patirtis dar neužspaudė asmenybės ir neatėmė vilties.
Dinamiška, įvairių nutikimų kupina Emilio istorija be pamokamojo tono, tiesiog linksmai ir energingai paliudija: net ir mažas, savaip pasaulį matantis žmogus gali nuveikti didelius darbus ir padėti tiems, kam pagalba reikalinga.
„Noriu padrąsinti ir palaikyti vaikus. Svarbu, kad jie žinotų, jog išdaigos ir pabarimai dar visai nereiškia, kad esi niekam tikęs. Labai dažnai iš didžiausių išdaigininkų išauga dideli žmonės,“ – sakė spektaklio režisierė Ramunė Kudzmanaitė.

premjera 2014 m. vasario 9 d.